Loading

 

Adım Adım Oyun Üretimi

 

Bir tiyatro oyununun ortaya çıkarken geçtiği tüm aşamaların tecrübe edilmesini hedefleyen Adım Adım Oyun Üretimi; bu sene metin yazarlığı, reji, tiyatro müziği, oyunculuk, dramaturji ve sahne tasarımı dallarını kapsayacak.

Adım Adım Oyun Üretimi; yazarlık öğrencilerinin ve tiyatro müziği öğrencilerinin festivalden önce Datça’da mentorlarıyla buluşmasıyla başlayacak. Festivalin ilk günü yazarlardan metinlerini teslim alan reji öğrencileri, profesyonellerden ve öğrencilerden oluşan oyuncu havuzundan kura yöntemiyle ekiplerini oluşturacak. Festival boyu oyun ekipleri, sahne tasarım ekipleri, müzisyenler, yazarlar ve dramaturji öğrencilerinin provalarını gerçekleştirmelerinin ardından festivalin son günü Panayır Alanı Alternatif Sahne’de oyunlar sahnelenecek.

 

 

 

 

 

BAŞVUR

 

 

Resimden Sahneye


Bu sene ilki gerçekleşecek olan Resimden Sahneye, oyuncuların hayal gücünü ve bedenleri ile olan ilişkilerini kuvvetlendirmek üzerine tasarlandı. “Bir oyuncunun bedeni bir ressamın fırçasıdır.” mottosuyla yola çıkmış olan çalışma, tiyatroda hareket tasarımı, koreografi ve fiziksel tiyatro alanlarında uzmanlaşmış profesyoneller mentorluğunda gerçekleşecek. Her ekibin aynı resimden hareketle ortaya çıkardığı oyunlar, festivalin son günü Panayır Alanı Alternatif Sahne’de sahnelenecek. Ortak ilham noktası olan resim festivalin ilk günü kura sırasında açıklanacak.

 

 

 

BAŞVUR

Başvuru
Ad soyad
TC kimlik numarası
Doğum tarihi
Cinsiyet
E-posta
Cep telefonu
Adres
Alerjiniz, kronik rahatsızlığınız, düzenli kullandığınız bir ilacınız var mı?
Kan gurubu
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin ismi
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin yakınlık durumu
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin cep telefonu