Loading

 

 

Datça Tiyatro Festivali bünyesinde “geleneksel eğitim modeline alternatif bir yol sunmak” için ortaya çıkan Üretim Çalışmaları, profesyonel sanatçılar ve geleceğin profesyonellerini beraber üretebilecekleri bir zeminde bir araya getirmeyi amaçlıyor. Disiplinlerarası bir sanat anlayışı yaratmayı, eşitliğe dayalı bir eğitim sistemi kurmayı, kuşaklar arası iletişimi güçlendirmeyi ve sektör içi tanışma/çalışma imkanlarını artırmayı amaçlayan Üretim Çalışmaları, 2019’da da Türkiye’nin dört bir yanından başvurulara kapılarını açıyor.

Programa geçen seneden farklı olarak eklenen Sabah Buluşmaları kapsamında, bilgi aktarımını yatay bir düzleme çekmek amacıyla, tüm katılımcılar her sabah Panayır Alanı’nda “doğaçlama hikaye oluşturmak, yoga, alternatif malzeme kullanımı ve sahne aksesuarı tasarımı, tiyatroda makyaj tasarımı ve maske kullanımı” gibi konuları tartışmak için bir araya geliyor. Ayrıca Üretim Çalışmaları festivalin sonunda ürünlerini sergiledikten sonra bir geri bildirim söyleşisinde buluşarak “Nasıl bir sanat eğitimi istiyoruz?” üzerine sohbet edecekler.

Üretim Çalışmaları programına seçilen tüm öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları festival tarafından karşılanıyor.

Üretim Çalışmaları başvuruları Adım Adım Oyun Üretimi/Müzik çalışması dışında başvuruya kapanmıştır. Adım Adım Oyun Üretimi/Müzik çalışması başvuruları için son başvuru tarihi 10 Haziran'dır. Başvuru sonuçları bu tarihten sonraki süreçte değerlendirilecek ve başvuranlar mail yoluyla bilgilendirilecektir.

Başvuru
Ad soyad
TC kimlik numarası
Doğum tarihi
Cinsiyet
E-posta
Cep telefonu
Adres
Alerjiniz, kronik rahatsızlığınız, düzenli kullandığınız bir ilacınız var mı?
Kan gurubu
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin ismi
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin yakınlık durumu
Acil durumda ulaşılması gereken kişinin cep telefonu